×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Australia i Oceania / / Australia / Australia () /


Australia

Australia
Lokalizacja: Australia i Oceania
Kategoria:
Dodaj lub edytuj swoją galerię
AustraliaAustralia jest szóstym pod względem wielkości krajem na świecie. Ma powierzchnię zbliżoną do 48 stanów USA i o połowę większą niż Europa, ale jednocześnie najniższą na świecie gęstość zaludnienia – zaledwie 2 osoby na kilometr kwadratowy.

Niekwestionowanym bogactwem Australii jest ponad 7 tysięcy jej plaż, położonych wzdłuż rozległej linii brzegowej, na których panuje niespotykana nigdzie indziej różnorodność, zarówno pod względem życia oceanicznego, jak i klimatu na lądzie.

Począwszy od raf koralowych, ryb clownów i gigantycznych żółwi na północnym wybrzeżu, po majestatyczne wieloryby, foki i bajeczne pingwiny na umiarkowanych wybrzeżach południa - Australia to naprawdę raj płetwonurków.

Ponad 35 tysięcy kilometrów wspaniałego wybrzeża daje Australii możliwość zaoferowania niesamowitych miejsc do nurkowania, w tym doskonałych nurkowań w tropikalnych wodach światowej sławy Reef Great Barrier i w północnej części Australii Zachodniej, a także w umiarkowanych południowych stanach, takich jak South Australia.

Przejawy zarówno tropikalnego, jak i umiarkowanego życia morskiego występują na wyspach  Solitary Islands  w północnej części Nowej Południowej Walii, a także w znanej zatoce Byron Bay w pobliżu granicy Queensland i na wyspach Abrolhos Islands na zachodnim wybrzeżu Geraldton.

 Klimat: Tropikalny na północy, z wyraźnymi mokrymi i suchymi porami roku wokół północnych wybrzeży. Umiarkowany na południu, z ciepłymi latami i chłodnymi zimami.

Temperatura wody: Różni się znacznie w zależności od lokalizacji i pory roku. Średnia temperatura wody wynosi około 27 stopni Celsjusza na północnych wybrzeżach do 16 stopni Celsjusza przy stanach na południu.

Strefa czasowa: Australia rozciąga się na trzy strefy czasowe: Perth jest 8 godzin przed Greenwich; Darwin i Adelaide są 9,5 godziny przed i wschodniej państwa - 10 godzin przed GMT.

Stany australijskie, z wyjątkiem terytorium północnego, Australii Zachodniej i Queensland, przechodzą na czas letni w letnich miesiącach.
 MIEJSCA NURKOWE w tym Państwie

Wielka Rafa Koralowa
Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa lub Wielka Rafa Barierowa (an...

Port Lincoln
Port Lincoln

Port Lincoln znajduje się w zatoce Spencer Gulf, ...

Albany
Albany

 Miasto Albany znajduje się 409 km od Perth,...

Queensland
Queensland

 Queensland to drugi co do wielkości st...

Dunsborough
Dunsborough

 Dunsborough znajduje się 225 kilometr&...

Exmouth
Exmouth

 Exmouth powstał w 1967 roku jako baza ...

Rowley Shoal
Rowley Shoal

 Park Narodowy Rowley Shoals Nation...

Christmas Island
Christmas Island

Wyspa Bożego Narodzenia to mała wysepka na ...

Cocos (Keeling) Island
Cocos (Keeling) Island

Cocos Keeling Island jest odizolowaną grupą...Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please