×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Australia i Oceania / / Australia / Cocos (Keeling) Island (Rafy) /


Cocos (Keeling) Island

Cocos (Keeling) Island
Lokalizacja: Australia i Oceania
Kategoria: Rafy
GPS: S 12º9‘46″ E 96º52‘6″Dodaj lub edytuj swoją galerię
Cocos (Keeling) Island

Cocos (Keeling) Island
Cocos (Keeling) Island
Cocos (Keeling) Island
Cocos (Keeling) Island


Cocos Keeling Island jest odizolowaną grupą wysp położonych na Oceanie Indyjskim, około 2750 km na północny zachód od Perth i 3685 km na zachód od Darwin.


Grupa wysp Cocos Island składa się z 27 wysp koralowych stanowiących dwa atole, na których będziecie mogli zachwycić się błękitnym niebem, białymi piaszczystymi plaże i tropikalnym klimatem.

Mówiąc w skrócie, wyspy są idealnym miejscem na niezapomniany urlop. Z dala od zgiełku i gwaru kontynentalnej Australii, Cocos Keeling Islands mogą zaoferować turystom wyjątkowo relaksujący odpoczynek.

Nurkowanie na Cocos (Keeling) Islands

 

Wyspy Cocos Islands mogą zaoferować gościom najbardziej niesamowite nurkowania na świecie. Znajdziecie tam niezatłoczone miejsca nurkowe, niesamowite i zróżnicowane życie morskie, a także dziewicze ogrody twardych i miękkich korali. Na oceanie otaczającym atol widoczność sięga 25 metrów. Dołóżcie do tego ciepłe wody (26-29°C) i macie przepis na idealne warunki do nurkowania. W wodach wokół koralowego obfitują w stworzenia pelagiczne; regularnie widuje się tam również rekiny. Ławice gigantycznych barakud, karanksów smugowych (Big-Eye Trevally), tuńczykDog-Tooth i ostrobokowate Rainbow Runners są tylko kilka spośród wielu fantastycznych odmian ryb, które możecie tam spotkać.


Być może podczas nurkowania złożą Wam wizytę delikatne delfiny, żółwie, majestatyczne manty albo nawet magiczne samotne diugonie, pieszczotliwie zwane piersiopławkami. Te piękne stworzenia morskie zjawiają się tu przez cały rok.

Spektakularne twarde i miękkie ogrody koralowe są atrakcją dla wszystkich turystów. W okolicach wysp zidentyfikowano ponad 100 gatunków korali twardych, liczne gatunki miękkich, kolczaste drzewa koralowe i ogrody gorgonii.

Manty często przyłączają się nurków, podpływając do ścian lub szybując do góry, bawiąc się przy tym w „puszczanie bąbelków”. Nie można zapominać o mniejszych, bardziej kolorowych morskich żyjątkach: rybach motylach (butterfly fish), rybach garbikowatych (damselfish), papugorybach (parrotfish), rybach wargaczowatych (wrasse), do których zaliczamy na przykład majestatyczną rybę-Napoleona, skalary, ślimaki nagoskrzelne, mureny i ośmiornice; różnorodność na wyspach Cocos (Keeling) Islands jest wprost niebywała. Jest tam ponad 25 regularnie odwiedzanych miejsc nurkowych, każde na swój sposób wyjątkowe. Sprzyjające warunki atolu pozwalają nurkom na wszystkich poziomach doświadczenia korzystać z niezapomnianych przygód pod wodą.


Park Narodowy Pulu Keeling National Park znajduje się 14 km na północ od południowego atolu i można go zwiedzać podczas spokojniejszych miesięcy letnich. Zanurkujcie tam, gdzie niewielu nurkowało przed Wami. To przygoda, którą zapamiętacie do końca życia – niezapomniane obserwacje życia ryb i dziewiczych korali na długo pozostaną Wam w pamięci. Pulu Keeling jest również miejscem spoczynku niesławnego niemieckiego okrętu, SMS Emden. Wycieczki do Pulu Keelinga są całkowicie uzależnione od warunków pogodowych pod warunkiem uzyskania pozwolenia od nadzorcy Parks Australia North.


Najbardziej popularne miejsca nurkowe:


The Cabbage Patch: Odwiedź świat pięknej zieleni i złotych koralowców z kształcie kapusty. Tysiące maleńkich rybek anthias i chromis unoszą się tuż nad koralowcami. Te dziewicze strony są uważane przez wielu gości za miejsca, które musicie odwiedzić!

Fan Wall: Spektakularna stroma ściana wznosi się na 30 metrów, po czym opada w przepaść. Bajeczne gorgonie przylegają do ścian, kołysząc się w łagodnym prądzie. Jeśli przyjrzycie się bacznie, z pewnością ujrzycie często przepływające tamtędy niebieskie rekiny rafowe, a także niesamowite manty.


Garden of Eden: Bądź przygotowany na spotkanie z dużymi gatunkami stworzeń pelagicznych. Rekiny, tuńczyki, rainbow runners i barakudy zazwyczaj gromadzą się tam wzdłuż ściany. Karanks smugowy (Big Eye trevally) zazwyczaj podpływa bliżej, aby przyjrzeć się nurkom tak, że czują się oni jakby pływali w zupie rybnej. Znajdują się tu również przepiękne lasy gorgonii.

Two Caves: To jest miejsce, gdzie nielegalna łódź ze Sri Lanki została zatopiona, stając się tym samym atrakcją nurkową. Obecnie jest ona domem dla ławicy płaszczek (bat fish) oraz innych mniejszych ryb. Często widuje się tu diugonie, manty i rekiny. Nad urwiskiem znajdują się dwie małe jaskinie, gdzie spotkać można śpiące rekiny white tip.

 

Rose Wall: Spadająca na 50 metrów kaskadowa ściana to w rzeczywistości różowy twardy koralowiec. To miejsce uwielbiane przez małe ryby – jest jak ich prywatne sanktuarium, do którego pędzą, gdy przepływacie obok. Podczas wynurzania otaczająca Was sceneria będzie zmieniać się poczynając od mieszaniny opancerzonych poprzez piękne skórzane koralowce. Ławice ryb pokolcowatych i papugoryb często szukają tu pożywienia, wznosząc się na kolorowej fali, a następnie tonąc z powrotem wśród koralowców.Cocos (Keeling) Islands kuszą nurków, i nie tylko nurków, swoim nieskazitelnym środowiskiem. W ciągu ostatnich kilku lat wyspy zyskały popularność również wśród miłośników windsurfingu, kitesurfingu i surfboardu. Południowo-wschodnie pasaty wiejące podczas "zimowych" miesięcy od lipca do października sprawiają, że warunki do uprawiania tych sportów są wprost idealne. W szczycie sezonu południowa część laguny wypełnia się kolorowymi żaglami i latawcami, a surferzy oddają się wodnemu szaleństwu w zatoce Q-Station Bay.

Jest jedna wyspa, którą odwiedzić musi każdy miłośnik sportów wodnych – to wyspa Direction Island. Wystarczy krótka przejażdżka łodzią z głównej wyspy turystycznej. Jest to niezamieszkany raj z piaszczystymi plażami i mnóstwem kołyszących się palm. To miejsce, gdzie spełniają się marzenia, tutaj można nurkować z mnóstwem ryb tropikalnych, zorganizować sobie barbecue lub po prostu wylegiwać się na słońcu.


Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please