×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Australia i Oceania / / Australia / Albany (Wyspy) /


Albany

Albany
Lokalizacja: Australia i Oceania
Kategoria: Wyspy
GPS: S 35º1‘37″ E 117º52‘59″Dodaj lub edytuj swoją galerię
Albany Miasto Albany znajduje się 409 km od Perth, na południowym wybrzeżu Australii Zachodniej. Jako centrum regionu Albany stało się kwitnącym miastem wielokulturowym z wieloma atrakcjami. Ma fascynujące granitowe wybrzeża i jest otoczone przez wspaniałe krajobrazy i czyste białe plaże. I właśnie te spektakularne wybrzeża i zacienione arterie wodne sprawiają, że Albany stanowi idealne miejsce na nadmorskie wakacje. Nurkowanie w Albany

Zachodnia Australia jest uważana jako jeden z najlepszych całorocznych kierunków nurkowych na świecie. Jej atrakcyjność podnosi dodatkowo rozbrojony HMAS Perth zatopiony w dziewiczych wodach King George Sound w Albany pod koniec listopada 2001 roku.

Przed zatonięciem HMAS Perth udało się w 1998 roku z sukcesem zatopić HMAS Swan, który przyciągnął do Dunsborough na południowym zachodzie ponad 20.000 nurków. Połączenie nurkowań na Perth i Swan z podwodną przygodą na największym na świecie wraku do nurkowania, Sanko Harvest w Esperance, tworzy doskonały „wrakowy trakt” rozciągnięty na całą zachodnią Australię.

HMAS Perth 
Perth jest 133-metrowym niszczycielem rakietowym z dobrze udokumentowaną historią. Został ostrzelany cztery razy podczas wojny w Wietnamie i ślady ostrzałów będą zauważalne dla nurków na objaśniającej wyprawie nurkowej. HMAS Perth został zatopiony 24 listopada 2001 jako wrak do nurkowania. Jest to wręcz niesamowita atrakcja zarówno dla nowicjuszy, jak i dla "technicznych" nurków. Wrażenie robi zwłaszcza nurkowanie wśród licznego sprzętu i maszyn, zwykle pozostawionych w pierwotnym miejscu. Bogactwo przyrody również zaskoczy wszystkich. Spotkamy tam gąbki, małże, ostrygi, małże, mątwy, ogromne ryby Kingfish i mnóstwo lokalnych ryb.

Przy wychodzeniu na powierzchnię, najpierw na 5M, a potem na 10M zobaczymy dużą poziomą platformę – są to idealne miejsca na przystanki bezpieczeństwa i dekompresyjne, pozwalające przy okazji na podziwianie ryb i życia morskiego w otoczeniu. Podczas niektórych nurkowań możecie natknąć się na australijskiego lwa morskiego, który okazuje wielkie zainteresowanie tym, co akurat porabiają nurkowie. HMAS Perth to punkt na mapie nurkowej, który musicie odwiedzić podczas wizyty w Albany. Jednak nurkowanie tu wymaga zezwoleń - są one dostępne w Albany Visitors Centre, City of Albany lub lokalnych sklepach nurkowych.

 

Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please