×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Australia i Oceania / / Australia / Queensland (Rafy) /


Queensland

Queensland
Lokalizacja: Australia i Oceania
Kategoria: Rafy
Dodaj lub edytuj swoją galerię
Queensland Queensland to drugi co do wielkości stan w Australii obejmujący swą powierzchnią ponad 1,72 milionów kilometrów kwadratowych, 25% australijskiej masy lądowej, czterokrotnie większy od Japonii, niemal sześciokrotnie od Wielkiej Brytanii i ponad dwa razy większy od Teksasu w USA. Jest to prawdopodobnie najbardziej ekologicznie zróżnicowany stan w Australii, z bydłem pasącym się na suchych obszarach śródlądowych ostro kontrastującym ze światowej sławy atrakcjami przyrodniczymi, takimi jak las deszczowy Daintree i Wielką Rafą Koralową (Great Barrier Reef).

Najciekawsze miejsca nurkowe:

Great Barrier Reef

Heron Island

Lady Elliot Island

Łodzie – czartery nurkowe na Coral Sea Islands i Great Barrier ReefThe Great Barrier Reef

Great Barrier Reef to rozbudowany łańcuch około 2900 pojedynczych raf będący największą na Ziemi strukturą zbudowaną przez organizmy żywe. Jest to niesamowity ekosystem z niezrównaną morską różnorodnością, nurkując w którym podziwiać można przyrodę niespotykaną gdzie indziej na świecie.

Za szelfem kontynentalnym, który skrywa bogactwo rafy Great Barrier Reef, leżą inne systemy raf i krystalicznie czyste wody morza Coral Sea. Ten podmorski świat gór, szczytów i stromych ścian oplecionych koralami rosnących tysiące stóp pod wodą stanowi dom dla dużych ławic ryb pelagicznych i rekinów.

Łańcuchy wysp w okolicach rafy, takie jak Heron i Lady Elliot Islands, oferują szereg innych atrakcji dla tych, którzy spragnieni są ekscytujących wypadów w tropiki, jak i miłośników nurkowania.

Rafa Great Barrier Reef to główna atrakcja dla nurków. Jest największym kompleksem raf koralowych na ziemi. Wiele australijskich łodzi nurkowych organizuje jednodniowe lub nawet tygodniowe wycieczki na zewnętrzną rafę i wyspy Coral Sea Islands. Gigantyczne żółwie, ślimaki nagoskrzelne, koralowe polipy, stworzenia pelagiczne i różnorodne rekiny – wszystko to regularnie pojawia się na Great Barrier Reef, zachwycając nurków zapierającymi dech w piersiach widokami. Wzdłuż wybrzeża Queensland napotkamy również liczne wraki, w tym słynny wrak Yongola. Innymi, godnymi uwagi miejscami są wyspy Lady Elliot Island i Heron Island.

Heron Island

Heron Island to prawdziwa rafa koralowa usytuowany dokładnie na Great Barrier Reef. Tu można wypływać prosto z plaży wprost do niekończących się ogrodów korali, gdzie woda dosłownie roi się od pięknych kolorowych ryb i życia morskiego


Relaksujący wyspiarski tryb życia, sprawia, że Heron stała się ekskluzywnym resortem, jednakże panuje w nim bardzo swobodna atmosfera. Tutaj nacisk kładzie się głównie na odkrywanie i zwiedzanie atrakcji przyrodniczych, które rozsławiły Heron na całym świecie.Jeśli nie jesteście pasjonatami nurkowania, wyspa zaoferować Wam może szereg wycieczek przyrodniczo-ekologicznych, a także piknik na plaży i nocne rozrywki. Również nurkowanie z fajką na Heron Island jest wyjątkowe i może stać się fantastycznym początkiem przygody z nurkowaniem.Lady Elliot Island

Wyspa Lady Elliot Island leży 80 kilometrów na północny wschód od Bundaberg i jest łatwo osiągalna dzięki codziennym lotom lądującym na własnym lądowisku na wyspie. Na wyspie może w jednym czasie przebywać ograniczona liczba gości.

Stanowi jedno z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania (także z fajką) i jest najbardziej wysuniętą na południe wyspą koralową na Great Barrier Reef. Po prostu zejdźcie na plażę i nurkujcie lub pływajcie w najbogatszym na świecie ekosystemie morskim. Lady Elliot Island to prawdziwa rajska wyspa, bardzo popularne miejsce dla rodzin, grup rekreacyjnych i wszystkich tych, którzy pragną poznać bogate ekosystemy morskie.

Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please