×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Afryka / / Republika Południowej Afryki / Republika Południowej Afryki (Inne) /


Republika Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki
Lokalizacja: Afryka
Kategoria: Inne
Dodaj lub edytuj swoją galerię
Republika Południowej AfrykiNurkowanie w RPA to nie tylko oglądanie żarłaczy białych z klatki. Ten kraj ma jedną z największych różnorodności jeśli chodzi o różne typy nurkowania i różne podwodne środowiska. Od zimnych wód Kapsztadu wypełnionych fokami i wielkimi rekinami pływającymi wzdłuż lasów kelpowych, poprzez kamienisty kompleks rafowy Aliwal Shoal i Protea Banks, gdzie ilość różnych gatunków rekinów, które można tam spotkać może przyprawić o zawrót głowy, do wraków Durbanu i kończąc na tropikalnej rafie koralowej w Zatoce Sodwany. O dziwo zagranicznych nurków turystów jest tu ciągle bardzo mało, jednak w odróżnieniu od wielu destynacji nurkowych na świecie, RPA posiada bardzo dużą i prężną bazę nurków lokalnych, mieszkańców RPA, którzy w każdy możliwy długi weekend czy wakacje uciekają z miast nad ocean, żeby nurkować i łowić ryby. (Tu przestroga, aby sprawdzić kalendarz i nie wpakować się w taki długi weekend, trudno wtedy o miejsca w lodgeach i na łodziach).

Ogromna część wszystkich nurkowań wzdłuż całego wybrzeża odbywa się z tzw. zodiaków, mieszczących do 10 osób. Sternicy z RPA są uważani za jednych z najlepszych sterników na świecie, w związku z tym, że codziennie muszą mierzyć się z nadciągającymi falami, przez które prawie zawsze trzeba się przebić, aby dotrzeć do raf. Ocean w tej częsci świata jest otwarty i czasami może być rozbujany. Nurkowanie w RPA to nie jest nurkowanie w spokojnym akwarium. Może bując na łodziach i może bujać pod wodą. Trzeba być na to przygotowanym.

 

REJONY NURKOWE:

Sodwana Bay, Aliwal Shoal / Protea Banks, Cape Town

LOTNISKA:

Johannesburg - linie lotnicze: British Airways, Lufthansa, Qatar

Zawsze znajdzie się miejsce w samolocie bo dużo linii lata, ceny przeciętne 3000,00 pln, są promocje. Johannesburg jednak znajduje się w środku kraju i do oceanu trzeba dojechać co trwa 8 godzin do Sodwana Bay i 10 godzin do Aliwal Shoal. Ewentualnie można wziąc krajówkę lotniczą z Johannesburga do Richards Bay (2 godziny jazdy do Sodwana Bay), albo do Durbanu (1 godzina jazdy do Aliwal Shoal)

Durban - linie lotnicze: Emirates

Z przesiadka w Dubaiu, często dobre promocje, ale przez to wahania cen, często długi pobyt na lotnisku w Dubaiu. Z Durbanu trzeba przejechać 4 godziny do Sodwana Bay, za to Aliwal Shoal jest zaledwie 45 minut jazdy od lotniska.

Cape Town - linie lotnicze: British, Lufthansa, etc.

Nurkowanie w Kapsztadzie znajduje się pod samym miastem, więc nie ma daleko. Trzeba jednak pamiętać, że Cape Town znajduje się jakieś 1500km w linii prostej od Sodwana Bay, więc łączone wyprawy trzeba raczej organizować z dodatkowymi krajowymi przelotami.

TRANSPORT:

Najlepszym, najbardziej przystępnym i rozsądnym rozwiązaniem jest selfdrive, czyli wynajęcie własnego samochodu. Transport a la przewóz osób nie jest najlepiej rozwinięty w RPA, jest kilka możliwości załapania się z przewoźnikami, ale jest ich niewielu i jednak koszty są dość duże co sprawia, że wynajęcie własnego samochodu jest bardzo atrakcyjne. Między dużymi miastami można się poruszać np. Greyhoundem, między Johannesburgiem a Cape Town oraz Johannesburgiem a Durbanem jest też sceniczne połączenie kolejowe. W celu dotarcia do miejsc nurkowych, jednak trzeba wynajmować busy, kierowców, organizować dojazd samemu lub przez centrum nurkowe, bo nie ma żadnego transportu z harmonogramem. W miastach bardzo kiepska jest też komunikacja miejska, chyba że nie masz nic przeciwko lokalnym taksówkom-minibusom, są ok, ale problem z nimi polega na tym, że nigdy nie wiadomo, gdzie dokładnie jadą i będziesz prawdopodobnie jedynym białym korzystającym.

 

MIEJSCA NURKOWE w tym Państwie

7 Mila
7 Mila

Rafy na kompleksie rafowym w Sodwana Bay nazywa si...

2 Mila
2 Mila

Rafa na 2 Mili jest największa ze wszystkich raf ...

5 Mila - Uniform
5 Mila - Uniform

Rafa w Zatoce Sodwany na 5 Mili dzieli się na kil...

Stringer
Stringer

Stringer to pojedyncza lokacja nurkowa należąca ...

Nęcone nurkowanie z rekinami
Nęcone nurkowanie z rekinami

Aliwal Shoal to kompleks rafowy znajdujący się z...

Rejon nurkowy Aliwal Shoal / Protea Banks
Aliwal Shoal / Protea Banks

Aliwal Shoal to kompleks rafowy znajdujący sie w ...

Nęcone nurkowanie z rekinami
Nęcone nurkowanie z rekinami

Aliwal Shoal to kompleks rafowy znajdujący się z...

Rejon nurkowy Sodwana Bay
Sodwana Bay

Ogromny kompleks rafowy znajdujący się na p&oacu...

2 Mila
2 Mila (rafa)

Rafa na 2 Mili jest największa ze wszystkich raf ...

5 Mila - Uniform
5 Mila - Uniform (rafa)

Rafa w Zatoce Sodwany na 5 Mili dzieli się na kil...

7 Mila
7 Mila (rafa)

Rafy na kompleksie rafowym w Sodwana Bay nazywa si...

Stringer
Stringer (rafa)

Stringer to pojedyncza lokacja nurkowa należąca ...Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please