×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Afryka / Ocean Indyjski / Republika Południowej Afryki / Aliwal Shoal / Protea Banks (Rafy) /


Aliwal Shoal / Protea Banks

Aliwal Shoal / Protea Banks
Lokalizacja: Afryka Ocean Indyjski
Kategoria: Rafy
GPS: S 30º19‘″ E 30º48‘″Dodaj lub edytuj swoją galerię
Aliwal Shoal / Protea BanksAliwal Shoal to kompleks rafowy znajdujący sie w niedużej odległości od miasteczka Umkomaas, godzinę drogi na południe od Durbanu. Nie jest to już tropikalna rafa koralowa, przeważają tu podmorskie algi rosnące na skałach. Różnorodność podmorskiego życia tutaj nie odbiega jednak od Zatoki Sodwany, gatunki które nie lubią chłodniejszej wody i takich nie koralowych warunków zostały tu zastąpione innymi, którym to nie przeszkadza. A najważniejsze to ilość przeróżnych gatunków rekinów tu występujących oraz możliwości nęconego nurkowania z tymi właśnie rekinami (NIE karmionego). Nurkując na Aliwal mieszka się w którymś z licznych lodge'y umieszczonych w miasteczku Umkomaas, z widokiem na ocean i łodzie z nurkami. Nie jest to więc typowy afrykański busz, tak jak w przypadku Sodwany. Umkomaas i okolice to w pełni ucywilizowane miejsce. Aliwal Shoal to duża rafa z około 20toma różnymi lokacjami nurkowymi od tych płytkich do tych głębokich.

Protea Banks znajduję się kilkadziesiąt kilometrów dalej na południe od Umkomaas i nurkowanie również odbywa się za pośrednictwem tamtejszych lodge'y w jeszcze bardziej kameralnym miasteczku. Protea Banks to zazwyczaj głębsze nurkowania 25m+ i jeszcze większe skupisko rekinów na m2. Częstsze są tutaj również spotkania ogromnych stad rekinów tępogłowych.

Nurkowanie zarówno w Aliwal Shoal jak i Protea Banks odbywa się z zodiaków mogących wziąć 10 osób na raz. Należy jednak pamiętać o tym, że Ocean w tym rejonie może być bardzo zły i trzeba mieć mocne nerwy przy przebijaniu się przez fale, jak i na samej łodzi, gdzie bujać może nieźle. Warunki pod wodą również nie są "tropikalne" z dużym przybojem i często średnią widocznością 10m, ale zdarzają się takie dni, że warunki są tak idealne, a rekiny są wszędzie, że wielu nurków uważa to miejsce za jedno z najlepszych na świecie pod względem dostarczenia wrażeń, trzeba być jednak cierpliwym :) . www.bartukasik.com

MIEJSCA NURKOWE w tym rejonie

Nęcone nurkowanie z rekinami
Nęcone nurkowanie z rekinami

Aliwal Shoal to kompleks rafowy znajdujący się z...Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please