×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Azja / Azja południowo-wschodnia / Filipiny / Malapascua / Gato Island (Rafy) /


Gato Island

Gato Island
Lokalizacja: Azja Azja południowo-wschodnia
Kategoria: Rafy
Dodaj lub edytuj swoją galerię
Gato Island

Gato Island
Gato Island
Gato Island
Gato Island
Gato Island
Gato Island
Gato Island
Gato Island
Gato Island


Gato Island jest niewielką, wystającą z morza bezludną wyspką, porośniętą gęstym lasem tropikalnym, w którym schronienie znalazły nietoperze i liczne ptaki. Na wyspie znajduje się tylko jeden budynek – niewielki dom strażnika Parku Narodowego, który się tu rozciąga.

 

Nurkowanie na Gato Island to ogromna przyjemność dla wszystkich miłośników podwodnego życia, zwłaszcza dla lubujących się w makro fotografii. Niewielkie głębokości, między 5, a 15 metrów sprawiają, że to miejsce jest dostępne dla wszystkich nurków.

 

Gato Island znajduje się kilka godzin drogi łodzią od Malapaskim, a w trakcie wycieczki większość baz proponuje także nurkowanie na wraku Dony Marylin, promie pasażerskim, który zatonął w 1988 roku w czasie tajfuna.

 

W czasie nurkowania w Parku Narodowym Gato mamy duże szanse na spotkanie węży morskich, czarno – białych pasiastych mieszkańców rafy, którzy poruszają się z niezwykłą wręcz gracja. Dom znalazły tu także krewetki modliszkowe, rekiny rafowe, kraby, mątwy, a także rzadko spotykane ośmiornice.

Tutejsza rafa to głównie bajecznie kolorowe miękkie koralowce, które rosnąc od lat mogły osiągnąć naprawdę imponujące rozmiary.

Ogromną atrakcją dla nurków jest jaskinia i niedługi tunel prowadzący na drugą stronę wyspy. Ta atrakcja także jest dostępna dla wszystkich i nie wymaga specjalnego przeszkolenia. W ogromnej jaskini nad głowami nurków latają niewielkie, ćwierkające i pogwizdujące ptaszki. Po zanurzeniu wszystko widać w klimatycznym, zielonym świetle wpadającym do wnętrza. Przepływamy niewielkim tunelem, aż do wyjścia, ukształtowanego w druga, dużą komnatę. Na jednej z półek zamieszkał wielki krab, którego można tu spotkać niemal ze stuprocentową pewnością. Rafa po drugiej stronie obrasta wielkie, rozrzucone kamienie, pozwalając nam pływać wąskimi korytarzami. Wrażenia są niesamowite.

 

Wyjazdy na Gato Island organizuje większość baz nurkowych na Malapasce. W trakcie trwającego kilka godzin rejsu warto jest pamiętać o kremie z filtrem!Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please