×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Azja / Azja południowo-wschodnia / Filipiny / Malapascua / Gato Island (Rafy) / Warto zobaczyć


Gato Island

Warto zobaczyć

Bohol

Wyspa i prowincja na Filipinach w regionie Central Visayas. Jest położona pomiędzy wyspami Cebu na zachodzie, Leyte na północnym wschodzie i Mindanao na południu na morzu Mindanao.

Krajobraz wyżynny, wokół rafy koralowe, które przyciągają rzesze nurków. Na wyspie znajdują się słynne Wzgórza Czekoladowe mające kształt stożków lub półkulistych pagórków stojących w grupach. Porośnięte są szorstką trawą, która w porze suchej brązowieje - w efekcie uzyskujemy niesamowity efekt, gdyż półkoliste wzgórza wyglądają, jak oblane czekoladowych sosem.

Na Bohol znajduje się też park narodowy, w którym turyści mogą zobaczyć jedne z najmniejszych małpiatek na świecie - wyraki. Te zwierzątka stały się, obok Wzgórz, symbolem wyspy. Pojawiają się pod postacią rozmaitych pamiątek - małe pluszaki, plecaki, czapeczki i wszelkie gadżety, jakie tylko jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Lokalni przewodnicy oprowadzają turystów po parku, pokazując niewielkie zwierzątka. Warto pamiętać, że to bardzo wrażliwe, podatne na stres nocne zwierzęta, a sposób ich traktowania przed przewodników i turystów jest często wyjątkowo nieeetyczny - nie przykładajmy się do tego.

 Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please