×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Azja / Azja południowo-wschodnia / Tajlandia / Koh Tachai (Wyspy) /


Koh Tachai

Koh Tachai
Lokalizacja: Azja Azja południowo-wschodnia
Kategoria: Wyspy
Dodaj lub edytuj swoją galerię
Koh TachaiWyspa Koh Tachai

​​Koh Tachai położone dalej na północ od Koh Bon jest ciekawym nurkowiskiem, odwiedzanym zwykle przez łodzie safari po drodze na Skałę Richelieu – Richelieu Rock.

Najciekawszym nurkowiskiem Tachai jest plato, położone niecały kilometr od południowego krańca wyspy. Płaski szczyt szczyt nurkowiska o kształcie ściętego stożka, leży 12m pod wodą, podnóże schodzi poniżej 40m Nurkowisko składa się z ogromnych bloków skalnych, zachęcających przepływów i obrywów skalnych. Czasami pojawiają się tu ekstremalnie silne prądy. O ile nie ma prądu nurkowisko jest łatwe, zwłaszcza że jest obojkowane i są tutaj zwykle dwie liny opustowe. Jest to bardzo dobre miejsce na manty, rekiny lamparcie a nawet wielorybie. O ile spotkamy silny prąd można tu obserwować niezwykłe akrobacje polujących ławic tuńczyków i ostroboków

Innym miejscem jest długa rafa Tachai Reef ciągnąca się wzdłuż wschodniego wybrzeża. Jest to bardzo dobre miejsce na rekiny lamparcie, rekiny rafowe i ogromne płaszczki Jankins Ray dorastające tutaj do 3m średnicy. Z racji maksymalnej głębokości do 25m zwykle robimy tu 3 lub 4 nurkowanie dnia lub nurkowanie nocne.

Północna krawędź wyspy jest stosunkowo rzadko odwiedzana przez nurków. Skaliste nurkowisko jest często wizytowane przez rekiny rafowe i rekiny lamparcie widywane tutaj w dzień i w nocy.

 

Najlepsze miejsca: Tachai Plateau
Cele nurkowań: Duże ryby, polowania nad szczytem, rekiny
Głębokości: 5 – 40+
Widoczność: 15 – 40m
Ilość nurkowisk: 3
Sezon: listopad - maj
Dojazd: Safari z Phuket,
Odległości: 2 h łodzią od Koh Bon
Uwagi: Częste zimne prądy (26 stopni i mniej)

 Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please