×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Europa / Morze Śródziemne / Chorwacja / Vis wyspa / Teti (Inne) /


Teti

Teti
Lokalizacja: Europa Morze Śródziemne
Kategoria: Inne
GPS: N 43º03‘11,5″ E 16º02‘22″Dodaj lub edytuj swoją galerię
Teti

Teti
Teti
Teti
Teti
Teti
Teti
Teti
Teti


Wrak Teti leży pomiędzy 8 a 34 metry. Na płyciźnie zalegają resztki dziobu - same szczątki leżące na opadającym dnie, wrak zaczyna się od dobrze zachowanego kotła (na 16-18 metrach) i potem ciągnie się w dół w kierunku rufy. Kiedy zaczynamy nurkowanie mamy możliwość powoli zwiększać głębokość zanurzając się wzdłuż szczątków wraku. Kiedy miniemy dobrze zachowany kocioł, wzdłuż pokładu lub relingów pokładu możemy zanurzać się dalej. Na wraku, w pobliżu rufy żyje kilka dużych kongerów które przyzwyczajone są do podkarmiania przez nurków, więc często płyną w kierunku grupy. W głębszej części wraku - w pobliżu rufy znajduje się ładowania wypełniona piękną granitową kostką. Tak jak zaczęliśmy nurkowanie powoli zmniejszamy głębokość wynurzając się wzdłuż wraku do kotła a potem możemy kontynuować nurkowanie na płyciźnie.


https://www.youtube.com/watch?v=6L9Ec2f_oMc&list=UUVFBH-lAJk8kHD2ndCnxdvQ

 Teti to stary parowiec zbudowany w 1883 roku w USA. Należał do włoskiej kompani S.I.N.T.A. z Ravenny. Zatonął 23 Maja 1930 roku przy wysepce Mali Barjak. Na początku wrak był widoczny na powierzchni ale potem zimowe sztormy rozbiły go i zrzuciły niżej.  
Teti miał długość 72m, szerokość 8m, wyporność 963 tony, jednak sam wrak jest krótszy ponieważ duży kawałek dziobu uległ zniszczeniu.

Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please