×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Ameryka Pn. / / Stany Zjednoczone / Hawaje (Rafy) /


Hawaje

Hawaje
Lokalizacja: Ameryka Pn.
Kategoria: Rafy
Dodaj lub edytuj swoją galerię
HawajeW Hanauma Bay na Oahu, krotki "kurs" jest obowiązkowy. Aby wejść na plażę, wszyscy muszą najpierw odwiedzić małą sale kinowa, gdzie na stojąco oglądają krótki film o samej rafie (ok 10 minut) oraz jak się poruszać i zachowywać w wodzie, etc.

Na Maui w każdym sklepie nurkowym zakupisz sprzęt ABC oraz filmik DVD o rafie, snorklowaniu, etc. Wbrew powszechnej opinii, Hawaje nie są wcale jakimś nurkowym rajem o czym świadczy ilość centrów nurkowych. Jeśli chcesz zobaczyć coś naprawdę wyjątkowego, najlepiej zrobisz jeśli wykupisz jakąś wycieczkę katamaranem połączoną ze snorklingiem (polecam wycieczkę na Molokini). Nie zdziw się tylko, gdy czytając opisy takich wycieczek najpierw się dowiesz co jest do zjedzenia na lodzi a dopiero później krotka wzmianka o snorklowaniu.

  Przy snorklowaniu z brzegu polecam Black Rock przy Sheratonie (na teren hotelu każdy możne spokojnie wejść, gdyż wszystkie plaże są publiczne).

Z lepszych sklepów/centrów nurkowych polecam Maui Dive Shop, który znajduje się w pobliżu akwarium (sklep jest od strony przystani) oraz Maui Scuba Diving przy Anchor Square, tj. Dwontown Lahaina'y (dojedziesz Higway'em 30tka). Na Maui dość trudno znaleźć jakiekolwiek centrum nurkowe. Wszystko jest bardzo rozrzucone i zapomnij o szukaniu czegokolwiek w stolicy wyspy Kahului.

Btw., mówiąc szczerze byłem bardzo rozczarowany nurkowaniami na Maui (oprócz tego na Kauai i Oahu). Owszem pełno żółwi, czasem rekin i... zero korali, a niemal wszystkie rybki na widok nurka uciekają gdzie pieprz rośnie (skutek spearegun fishing'u). Nurkowania z brzegu bardzo płytkie, max 12 - 13 metrów (dno łagodne opadające, daleko w Pacyfik).

Koniecznie wynajmij samochód (wiadomo Stany, kraj samochodów). Na wycieczki, nurkowania, snorklowanie nie ma transferów hotel -> centrum -> przystań i powrót. Wszystkie przejazdy we własnym zakresie.

Gargamel

Z listy dyskusyjnej pl.rec.nurkowanie

Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please