×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Azja / / Tajlandia / Similany () /


Similany

Similany
Lokalizacja: Azja
Kategoria:
Dodaj lub edytuj swoją galerię
Similany

Similany
Similany


Granitowe Similany oferują generalnie 2 typy nurkowisk: zachodnie strony wysp są to skaliste, porośnięte twardymi koralami, głębokie nurkowiska odwiedzane często przez duży ryby – rekiny, manty, płaszczki, tuńczyki, ostroboki. Wschodnie – piaszczyste, z połaciami korali rogatych, wielkimi, czasem kilkunastometrowymi głowami twardych korali, gorgoniami i setkami gatunów ukwiałów. Są bardzo kolorowe, zamieszkałe przez wszelkiego typu małe i duże ryby rafowe, żółwie i rekiny lamparcie, płaszczki, krewetki, koniki morskie.

Wyspy nie są zamieszkałe przez stałych mieszkańców. Mieści się tutaj siedziba PN Similan oraz dwa campingi, gdzie można zostać na noc. Na wielu wyspach są piękne plaże, gdzie piasek jest drobniutki i biały jak śmietanka do kawy. Można tam wybrać się pomiędzy nurkowaniami, pontonem, na plażowanie, kąpiel i krótkie spacery na punkty widokowe.

Organizacja nurkowań

Możliwe jest nurkowanie jednodniowe na Similanach bądź też można wybrać się też na rejs dwudniowy. Jednak aby móc zobaczyć choćby część z prawie 30 ciekawych nurkowisk PN Similan, konieczne jest co najmniej czterodniowe safari. Na Similanach operują zarówno tanie łodzie o studenckim standardzie, jak też luksusowe pięciogwiazdkowe – jest z czego wybierać. Łodzie safari . Nurkowania jednodniowe prowadzi się z motorówek lub łodzi safari do których zapewnia się transfer motorówkami co oczywiście jest znacząco mniej komfortowe od nurkowania z dużych łodzi safari wyposażonych w kompresory, kuchnię przygotowującą wyszukane posiłki, prysznice z gorącą wodą, klimatyzowane kajuty, salony ze sprzętem aGranitowe Similany oferują generalnie 2 typy nurkowisk: zachodnie strony wysp są to skaliste, porośnięte twardymi koralami, głębokie nurkowiska odwiedzane często przez duży ryby – rekiny, manty, płaszczki, tuńczyki, ostroboki. Wschodnie – piaszczyste, z połaciami korali rogatych, wielkimi, czasem kilkunastometrowymi głowami twardych korali, gorgoniami i setkami gatunk ukwiałów są bardzo kolorowe. Zamieszkałe przez wszelkiego typu małe i duże ryby rafowe, żółwie i rekiny lamparcie, płaszczki, krewetki, koniki morskie.

Wyspy nie są zamieszkałe przez stałych mieszkańców. Mieści się tutaj siedziba PN Similan oraz dwa campingi, gdzie można zostać na noc. Na wielu wyspach są piękne plaże, gdzie piasek jest drobniutki i biały jak śmietanka do kawy (to porównanie jednego z naszych klientów). Można tam wybrać się pomiędzy nurkowaniami, pontonem, na plażowanie, kąpiel i krótkie spacery na punkty widokowe.

Organizacja nurkowań

Możliwe jest nurkowanie jednodniowe na Similanach, choć jest to uciążliwe z racji ok 100 km odległości z Phuket. Można wybrać się też na rejs dwudniowy. Jednak aby móc zobaczyć choćby część z prawie 30 ciekawych nurkowisk PN Similan, konieczne jest co najmniej czterodniowe safari. Na Similanach operują zarówno tanie łodzie o studenckim standardzie, jak też luksusowe pięciogwiazdkowe – jest z czego wybierać. Łodzie safari . Nurkowania jednodniowe prowadzi się z motorówek lub łodzi safari do których zapewnia się transfer motorówkami co oczywiście jest znacząco mniej komfortowe od nurkowania z dużych łodzi safari wyposażonych w kompresory, kuchnię przygotowującą wyszukane posiłki, prysznice z gorącą wodą, klimatyzowane kajuty, salony ze sprzętem aGranitowe Similany oferują generalnie 2 typy nurkowisk: zachodnie strony wysp są to skaliste, porośnięte twardymi koralami, głębokie nurkowiska odwiedzane często przez duży ryby – rekiny, manty, płaszczki, tuńczyki, ostroboki. Wschodnie – piaszczyste, z połaciami korali rogatych, wielkimi, czasem kilkunastometrowymi głowami twardych korali, gorgoniami i setkami gatunk ukwiałów są bardzo kolorowe. Zamieszkałe przez wszelkiego typu małe i duże ryby rafowe, żółwie i rekiny lamparcie, płaszczki, krewetki, koniki morskie.

 

Ponieważ wiele doskonałych nurkowisk Similanów, znajduje się poniżej 18m, od naszych klientów wymagamy posiadanie co najmniej stopnia AOWD. Możliwe jest przeprowadzenie kursu PADI Advanced Water Diver w czasie safari.

Wyspy nie są zamieszkałe przez stałych mieszkańców. Mieści się tutaj siedziba PN Similan oraz dwa campingi, gdzie można zostać na noc. Na wielu wyspach są piękne plaże, gdzie piasek jest drobniutki i biały jak śmietanka do kawy (to porównanie jednego z naszych klientów). Można tam wybrać się pomiędzy nurkowaniami, pontonem, na plażowanie, kąpiel i krótkie spacery na punkty widokowe.

 

Sezon

Pomimo, że dobre warunki nurkowe wykraczają poza okres październik – maj, Similany są zamykane dla celów konserwacji raf (cokolwiek to znaczy) na pozostałą część roku. Przepisy regulujące czas otwarcia wysp dla nurków zmieniają się co roku. Sprawdź dostępność rejsów, zanim podejmiesz decyzję, kiedy wybrać swoje wakacje.

MIEJSCA NURKOWE w tym rejonieMiejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please