×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Azja / Azja południowo-wschodnia / Indonezja / BALI (Rafy) /


BALI

BALI
Lokalizacja: Azja Azja południowo-wschodnia
Kategoria: Rafy
GPS: S 8º42‘19″ E 115º15‘08″Dodaj lub edytuj swoją galerię
BALI

BALI
BALI
BALI
BALI
BALI
BALI
BALI
BALI


Jeśli chcielibyście zindentyfikować wszystkie zwierzęta, które możecie zobaczyć podczas nurkowań na Bali, musielibyście zabrać ze sobą kilka encyklopedii i możliwe, że i tak byście wpadli w zakłopotanie nie mogąc znaleźć nazwy ryby, którą dopiero co zobaczyliście pod wodą. Największym bogactwem podwodnego Bali jednak jest zróżnicowanie jego miejsc nurkowych. Będziecie nurkować na stalowych wrakach, pionowych urwiskach, piaszczystych stokach z wulkanicznym czarnym piaskiem i kamienistym dnem. Znajdziecie się w spokojnych zatokach, w rwących prądach, w krystalicznie czystej wodzie, w miejscach, gdzie aż kipi od planktonu i gdzie fala rozbija się o klify wystrzeliwując na kilka metrów wysoko w powietrze.

Temperatura wody wacha się od Lipca do Listopada w granicach 17 - 28 stopni Celsjusza, w zależności, w którym miejscu nurkowym się znajdujecie. Nurkowanie na południu wyspy Nusa Penida, gdzie w sezonie szuka się ryby Mola-Mola (rybogłów) temperatura spada już na 5 metrach do 17 stopni. Na drugie nurkowanie przepływamy dosłownie 2 mile morskie i temperatura wody ma 28 stopni. W sezonie od listopada do czerwca woda ma przeważnie 26-28 stopni. Jednak z każdym rokiem jest trochę inaczej i czasem zimne prądy pojawiają się w czerwcu a kończą dopiero w grudniu.

Prądy na Bali głównie określa się fazami księżyca. Największe pływy są spowodowane bliskim położeniem księżyca do ziemi i jego siłami przyciągania. Istnieją specjalne tabele, które opisują czasy pływów. Jednak nie zawsze jest to najlepszy sposób i nic nie zastąpi na pokładzie doświadczonego przewodnika. Nikt z was nie chciał by wskoczyć do wody, gdzie po 5 minutach nurkowania zaczyna się prąd, który wyrywa wam automat. Nie jedni nurkowie z dużym doświadczeniem byli zdziwieni trudnością co po niektórych miejsc nurkowych na Bali. Jednak dzieki dużej ich różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie i gwarantuje, że będą to nurkowania, które zapamiętacie na długo.

Bali posiada 5 głównych rejonów nurkowych:

- 3 wyspy: Nusa Penida, Lembongan i Ceningan

- Padangbai

- Amed

- Tulamben

- Menjangan

​Na Bali jest także parę podrzędnych rejonów takich jak

- Nusa Dua

- Sanur

- Gilimaniuk

- Pemuteran

 Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please