×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Australia i Oceania / Ocean Spokojny / Wyspy Salomona / Gizo (Inne) /


Gizo

Gizo
Lokalizacja: Australia i Oceania Ocean Spokojny
Kategoria: Inne
GPS: S 8º6‘0″ E 156º51‘0″Dodaj lub edytuj swoją galerię
Gizo

Gizo
Gizo
Gizo
Gizo
Gizo


Położona w odległości zaledwie 90 minut lotu samolotem z Honiara, wyspa Gizo to zalany słońcem skarb tropików, skrywający liczne wulkaniczne wysepki i czyste, dziewicze wciąż wody. Miasto Gizo jest stolicą Prowincji Zachodniej, w której wciąż żywe są wspomnienia ciężkich walk stoczonych podczas II Wojny Światowej, w tym na przykład zaciętej bitwy o Vella Lavella, a także historie związane z ratowaniem załogi PT 109 i Johna F. Kennedy’ego, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Gizo to tradycyjna, choć niewielka, wyspa na południowym Pacyfiku. Przy głównej ulicy biegnącej wzdłuż nadbrzeża, znajdują się małe sklepiki, restauracje i miejscowy rynek. To świetna baza wypadowa, z której wyruszać można na pełne przygód wyprawy po Wyspach Salomona. Warto podczas nich spróbować swoich sił w nurkowaniu, także z fajką, pływaniu kajakiem po morzu, jeździe rowerem górskim czy trekkingu.

Gizo słynie ze swoich zróżnicowanych i ekscytujących miejsc nurkowych, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie. Począwszy od wraków z II Wojny Światowej, poprzez liczne przybrzeżne rafy, spektakularne formacje koralowców, a skończywszy na pionowych ścianach, fascynujących mantach i wielkim bogactwie podwodnego życia – wszystkie te atrakcje znajdziecie wybierając się na tę rajską wyspę.

Średnia temperatura wody wynosi 28°C, a widoczność przekracza zwykle 20 metrów, uciążliwe prądy morskie występują tu rzadko. W zależności od miejsca nurkowego zazwyczaj pozostaje się na lunch na jednej z okolicznych wysepek, na przykład na Kennedy Island.

 Popularne miejsca nurkowe:

 

Toa Maru: Japoński transportowiec o wyporności 6,700 T, 140 metrów długości leży na sterburcie na głębokości 1037 metrów. Wart jest kilku wizyt jeśli chcesz eksplorować ładownie wypełnione amunicją, lekarstwami, butelkami saki, znajdziesz tam też czołg i motocykl .

Plum Pudding Island: Historycznie ciekawe miejsce, gdzie zatonął kuter PT 109 dowodzony przez późniejszego prezydenta USA Johna F. Kennedy.

Japanese Zero and Float Plane: Dwa łatwo dostępne nurkowania wrakowe w Gizo Harbour.

 

Grand Central Station: Jedno z najlepszych nurkowań. Przysiądź na „ławeczce” na 18 metrach i patrz na stada ryb

defilujące przed Tobą. Raje, rekiny, makrele i morświny - są wszystkie. A do tego niesamowite bogactwo korali.

 

Hot Spot: Nurkowanie wśród niewyobrażalnej liczby ryb. Miejsce to jest domem dla 7 gatunków błazenków, których szukać

będziemy podczas przystanku bezpieczeństwa.

Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please