×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Azja / Azja południowo-wschodnia / Tajlandia / HinDaeng - Hin Muang (Wielkie stworzenia wodne) /


HinDaeng - Hin Muang

HinDaeng - Hin Muang
Lokalizacja: Azja Azja południowo-wschodnia
Kategoria: Wielkie stworzenia wodne
GPS: N 7º8,766‘″ E 98º49,439‘″Dodaj lub edytuj swoją galerię
HinDaeng - Hin Muang

HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang
HinDaeng - Hin Muang


Hin Daeng - Hin Muang Najpiękniejsze i najgłębsze miejsca nurkowe w Tajlandii oddzielone o ok 200 m od siebie położone na otwartych wodach morza Andamańskiego w odległości ok 60 km od wyspy Koh Lant, skąd organizowane są nurkowania. Czas dotarcia na miejsce zajmuje od 1:30 do 4 godzin, w zależności z której części wyspy Koh Lanta się wypływa i na jakiej łodzi ( Speedboat, duża łódź nurkowa ).

Miejsce nurkowe ze względu na położenie i typ nurkowania ( nurkowanie przy ścianie, nurkowanie w prądzie ) przeznaczone jest dla nurków zaawansowanych lub OWD z minimum 20-ma zalogowanymi nurkowaniami. Idealne dla miłośników podwodnej fotografii 


Hin Deang ( Czerwona Skała )- Jest olbrzymią skałą podwodną z 2-3 metrowym szczytem wystającym nad powierzchnię wody. 
Budowa skały jest bardzo zróżnicowana, od ścian dochodzących nawet do 70 m ze strony południowej i 50 m ze strony północnej, delikatnego stoku opadającego do 50 m w stronę wschodnią po kanion wcinający się w skałę od strony zachodniej o głębokości 12 m i szerokości do 15 m. Najciekawsze nurkowanie jest do głębokości 20 m gdzie można podziwiać ciągłe polowanie tuńczyków, okazałe strzępiele, krewetki i homary chowające się w szczelinach,niezliczoną ilość ślimaków nagoskrzelnych, skorpeny i skrzydlice, przepiękne miękkie korale oraz manty cyrklujące nad nurkami. Czasami zdarzy się rekiny wielorybi przepływający w błękicie. Miłośnicy głębszych nurkowań przy odrobinie szczęścia mogą spotkać Żarłacza Tępogłowego ( Bull Shark ). Często przebywa na stoku na wschodniej części skały w okolicach 45 m. 


Hin Muang ( Purpurowa Skała ) - Podwodna góra położona w kierunku wschód - zachód o długości ok 200 m,
szerokości do 20 m i ścianami opadającymi do 60 m. Najwyższy szczyt góry jest na głębokości 8 m. Często występują prądy.
Nurkowanie tu ciekawe jest głębokie jak i płytkie. Manty można spotkać od 30 m do 10 m głębokości, często na płytkiej wodzie mają "cleaning station" ( stacja czyszczenia ).Często spotykany jest również rekin wielorybi. Góra pokryta jest ogromną ilością miękkich korali a wokół pływają duże ławice ryb.
         
   Sezon nurkowy - Od połowy Listopada do końca Kwietnia.

Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please