×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Azja / Ocean Indyjski / Tajlandia / Elephant Head Rock (Wyspy) /


Elephant Head Rock

Elephant Head Rock
Lokalizacja: Azja Ocean Indyjski
Kategoria: Wyspy
Dodaj lub edytuj swoją galerię
Elephant Head Rock

Elephant Head Rock


Elephand head rock położone jest pomiędzy wyspami nr 7 i 8. Nurkowisko nosi taką nazwę ze względu na rzekome podobieństwo do głowy słonia. Nie wiadomo co autor nazwy pił lub palił, że zobaczył takie podobieństwo, ale nie zmienia to faktu że jest to jedno z najciekawszych nurkowisk Similanów.

Zanurzenie następuje zwykle po południowej stronie, typowa trasa prowadzi przez skalny wąwóz, z charakterystycznym oknem będącym miejscem wielu pamiątkowych fotografii. Kolejny etap wycieczki to labirynt przepływów, po którym, o ile mamy pod dostatkiem powietrza, warto wybrać się na głęboko położone północne plateau, na którym czasami widuje się dziesiątki rekinów lub tylko piasek, jeśli rekiny popłynęły właśnie na obiad. W czasami silnych wirujących prądach nad głowami nurków polują tuńczykowate, a na dnie spotykamy zabawne skorupiaki długonogi mantis shrimp , mureny, żabnice frog fish, ghost pipe fish, węgorzyki reebon eel, płaszczki i gobie.

W jednej ze skał można znaleźć szczelinę na ok. 8 metrach pod wodą, którą zwykły zamieszkiwać nowo narodzone rekiny rafowe.Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please