×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Afryka / Ocean Indyjski / Republika Południowej Afryki / Sodwana Bay / Stringer (Rafy) / Dojazd do


Państwo (Republika Południowej Afryki)

RPA posiada 3 duże międzynarodowe lotniska:

Johannesburg, Durban, Cape Town

Dojechać do Zatoki Sodwany można na dobrą sprawę na 3 sposoby.

WAŻNE: Do Sodwany nie ma żadnych stałych przewoźników, wszystkie transfery trzeba sobie zorganizować "na zamówienie" lub wynająć samochód.

1. Dolecieć do Johannesburga i przejechac zorganizowanym wcześniej transportem (mikrobus, czy wynajęty samochód). Jazda trwa niestety ok. 8 godzin, ale jedzie się dobrą drogą z wieloma widokami. Zaletą tej metody jest fakt, że do Johannesburga są częste i regularne promocje lotnicze z Europy, a lot trwa zazwyczaj tylko okolo 12-15 godzin w sumie z Warszawy.

2. Dolecieć do Johannesburga i przelecieć lokalnymi liniami do miasta Richards Bay, które jest zaledwie dwie godziny drogi od Sodwany, ale ciągle trzeba sobie zorganizować transport. Lot krajowy trwa 1,5 godziny, więc znacznie krócej niż 8 godzin jazdy, jednak koszt znacznie wzrasta. Przeciętna cena biletu w dwie strony JHB-Richards Bar to 1000 zł

3. Dolecieć do Durban i stamtąd zorganizować transport. Jazda z Durbanu trwa 4 godziny po dobrej drodze. Durban wydaje się być bardzo dobrym wyborem, jednak latają tu z Europy tylko arabskie linie i zawsze jest przesiadka np. w Dubaiu i bardzo często czeka się 6-10 godzin na lotnisku tam na samolot do Durbanu. W sumie więc lot do Durbanu jest dużo dłuższy niż do JHB.

-- brak wpisu (Rejon) --

-- brak wpisu (Miejsce) --Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please