×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Europa / Inne / Francja / Goul du Pont (Jaskinia) /


Goul du Pont

Goul du Pont
Lokalizacja: Europa Inne
Kategoria: Jaskinia
GPS: N 44º22‘13.5″ E 4º38‘28″Dodaj lub edytuj swoją galerię
Goul du Pont

Goul du Pont
Goul du Pont


Jaskinia w poczatkowej partii szybko opada na głebokość 12m gdzie zaczyna się zaczyna się lekko nachylony korytarz który po 75m osiąga głębokąć 20m. W tym miejscu jaskini korytarz się rozdziela. Jego mniejsza i płytsza część na kilkuastu metrach biegnie dalej (przebadane jest tylko około 50m tego korytarza), natomiast druga większa zaczyna gwałtownie opadać ciągiem następujacych po sobie studni.
Po kolejnych 75m główny korytarz osiąga 80m głębokości, gdzie na kolejnych 30m tworzy kilka mniejszych, nie przebadanych odnóg. Kolejna studnia głownego ciągu kończy się na 120m. Od tego miejsca położonego około 250m od otworu korytarz opada o okolo 20m na każde 100m odległości.

Jaskinia słynie z bardzo dobrej widoczności  zazwyczaj znacznie przekraczającej 20m.Najdalsze i najgłebsze nurkowanie w tej jaskini wykonał Krzysztof Starnawski, który 15.07.2013 osiągnął, używajac aparatu o obiegu zamakiętym, głębokość 192m w odległości około 600m od wejścia. Dotarcie do tego punktu przy użyciu skutera zajęło 30min.

Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please