×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Europa / Inne / Francja / SOURCE DE LANDENOUSE (Jaskinia) /


SOURCE DE LANDENOUSE

SOURCE DE LANDENOUSE
Lokalizacja: Europa Inne
Kategoria: Jaskinia
GPS: N 44º29‘15″ E 1º51‘55″Dodaj lub edytuj swoją galerię
SOURCE DE LANDENOUSE

SOURCE DE LANDENOUSE
SOURCE DE LANDENOUSE


Jaskinia położona przy drodze z Cajarc do Figeac nieco ponad 1.5km od centrum Cajarc. Wejście znajduje się tuż przy drodze w odległości około 100m od rzeki. Jest ono bardzo charakterystyczne, obudowane rodzajem wielkiej kwadratowej studni o wymiarach około 5m i nieco wiekszej głębokości. Na dnie znajduje się pękniecie prowadzące do jaskini. W zależności od stanu wody głębokość wody w studni moze się zmianiać od 2-8m.
Najczęściej dobra widoczność, połaczona z łatwą nawigacją oraz długim odcinkiem korytarza położonych na głębokości 15-25m powoduje, że jaskinia ta często owiedzana przez poczatkujacych i średniozaawansowanych nurków jaskiniowych jak równiez  przez instruktorów z kursanatam.
Na przestrzeni pierwszych 1000m możliwe jest nurkowanie z użyciem nitroksów jako gazów dennych, co pozwalan na znaczne penetracje w zakresach bezdekompresyjnych lub z krótką dekompresją. Po przekroczeniu 850m jaskina przegłębia się na 40m, następnie wypłyca z powrotem do 30m i zaczyna gwałtownie opadac by okolo 1300m od wejścia zakończyć się szczelinami z których wypływa woda. Głębokość jaskini w tym miejscu to około 90m.Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please