×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Europa / Morze Śródziemne / Malta / Um El Faroud (Wraki) /


Um El Faroud

Um El Faroud
Lokalizacja: Europa Morze Śródziemne
Kategoria: Wraki
Dodaj lub edytuj swoją galerię
Um El Faroud

Um El Faroud
Um El Faroud
Um El Faroud
Um El Faroud
Um El Faroud
Um El Faroud
Um El Faroud


Miejsce znane jest wśród turystów i nurków, ale z różnych powodów. Turyści mogą się tu zachwycać błękitną grotą, nurkowie natomiast przyjeżdżają, żeby obejrzeć leżący pod wodą wrak algierskiego tankowca. Potężny statek mierzy około 110 metrów długości i leży na 35 metrach głębokości. Po wybuchu, w którym zginęło 9 pracowników (tablica upamiętniająca ich znajduje się na wraku) statek został zatopiony specjalnie dla nurków. Niestety, silne prądy spowodowały, że przełamał się na pół i aby dopłynąć do dzioba, potrzebujemy znacznie więcej czasu. Długi na 110m i szeroki na ponad 30 robi naprawdę ogromne wrażenie dzięki dobrej widoczności w tym miejscu. Ponadto, jeden z pokładów stał się doskonałym miejscem do obserwowania dużej grupy barakud, które mają w zwyczaju tutaj przypływać i polować.

Ciekawe są też wnętrza statku, dostarczą bowiem atrakcji nawet nurkom technicznych - kolejne poziomy, pokoje i wąskie przejścia aż proszą się o dobrze zaplanowane i długie nurkowanie penetracyjne - zwłaszcza jeśli chcemy zwiedzić część dziobową, która otworzyła się na nurków po przełamaniu się statku.

 Dojechać na miejsce można samochodem lub skorzystać z busów nurkowych, ponieważ bazy w pakietach oferują też transport.

Wejście do wody jest łatwe - wskakujemy z wysokiego nabrzeża. Wychodzimy po drabinkach - ostrożnie na duże fale! W razie problemów, kilkanaście metrów wgłąb zatoczki jest pochylnia, po której spuszczane są łodzie i z której nurkowie też mogą skorzystać, żeby wydostać się na brzeg.

 

Miejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please