×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?

Alchemia nurkowania - portal nurkowy
MIEJSCA NURKOWE


RANKING MIEJSC NURKOWYCH

Afryka / Ocean Indyjski / Mozambik / Inhambane (Rafy) /


Inhambane

Inhambane
Lokalizacja: Afryka Ocean Indyjski
Kategoria: Rafy
GPS: S 23º53‘″ E 35º25‘″Dodaj lub edytuj swoją galerię
InhambaneInhamabane to miasto z połączeniem do Oceanu Indyjskiego w Mozambiku, znajdujące się mniej więcej w 1/3 odległości od południa tego kraju,  które posiada 3500km wybrzeża i praktycznie nie przerwanej plaży. Samo Inhambane to tak naprawdę tylko miasto przejazdowe, tu znajduje się międzynarodowe lotnisko z połączeniami głównie z Johannesburga. Stąd trzeba zorganizować dojazd do okolicznych podrejonów, z których każdy to osobna destynacja nurkowa. W Mozambiku w przeciwieństwie do RPA cała infrastuktura znajduje praktycznie na plaży, domki, restauracje i kluby, czyli takie zaplecze turystyczne jest tu dużo bardziej rozwinięte. Niestety idzie to w parze z cenami, generalnie Mozambik nie należy do tanich destynacji, trochę też z powodu tego, że kraj jako jeden z najbiedniejszych na świecie musi sprowadzać wszystkie półprodukty od innych. Niemniej okolice Inhambane są dobrze rozwinięte i wybór zakwaterowania i miejsc nurkowych jest bardzo duży.

Podrejony Inhambane:

Tofo - najbardziej turystyczne miejsce, które 10 lat zobaczyło ogromny rozwój gospodarczy w związku z odkryciem miejsc nurkowych, gdzie spotykało się naraz kilkadziesiąt mant, teraz już to się nie zdarza, ale ciągle są ciekawe rafy i miejsca w okolicy, a zaplecze turystyczne Tofo jest bardzo dobrze rozwinięte i przystosowane do zagranicznych gości z Europy itp.

Barra - niedaleko od Tofo, mniejsza wioska składająca się głównie z hoteli i lodgy na plaży. Uczęszczane przez gości z RPA. Dostęp do tych samych raf co Tofo, ale do niektórych jest bliżej, za to do innych jest dalej. Mniejszy tłok, nie ma tylu turystów.

Guinjata Bay - 30 km na południowy wschód od Inhambane, malutka wioska z raptem kilkoma lodgeami i dwoma centrami nurkowymi nad samym oceanem i na plaży. Bardziej kameralne ustawienie, trochę inne miejsca nurkowe, ale dostęp do tych samych co Tofo.

www.bartlukasik.com

MIEJSCA NURKOWE w tym rejonieMiejsce nurkowe

Logowanie / Rejestracja

Zaloguj się, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Login Please